قسمتی از سهمیه هنرستانهای کشاورزی به دانش آموزان عشایر اختصاص یافت

امتیاز خبر
5/5

به گزارش روابط عمومی اداره کل امورعشایر استان خوزستان
مدیرکل امورعشایر اعلام کرد طبق تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان امورعشایرایران و مرکزآموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی قرار شد که دانش آموزان عشایری برای ادامه تحصیل وارد هنرستانهای کشاورزی شده و ضمن آموزش در رشته های مرتبط با نوع زندگی و فعالیت خود ، از مزایای هنرستانهای کشاورزی دولتی نیز بهره مند گردند .

در همین راستا با پیگیریهای صورت گرفته و جلساتی که با مسئولین محترم مرکزتحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی دزفول داشتیم مقرر گردید استارت این تفاهم نامه در سال جاری زده شود وباشروع سال تحصیلی جدید ، ۴۵ نفر از دانش آموزان واجد شرایط عشایر برای تحصیل دوره متوسطه دوم در رشته های امورزراعی ، امورباغی و اموردامی به هنرستان کشاورزی شهرستان دزفول معرفی و ثبت نام گردند .
دکترسیدهدایت الله موسوی گفت که فرزندان عشایر با دامداری و کشاورزی بصورت سنتی آشنایی دارند و در طول عمر خود آنها را بصورت تجربی از خانواده آموخته اند ، اما نوجوانان عشایر با تحصیل در هنرستانهای کشاورزی با روشهای علمی و مدرن دامداری و کشاورزی آشنا شده و ضمن اخذ مدرک دیپلم در آینده میتوانند موجب رشد و توسعه صنعت دامداری و کشاورزی عشایرکشور شوند . تحصیل این دانش آموزان بصورت شبانه روزی و کاملارایگان خواهد بود و امیدواریم در سالهای آینده شاهد افزایش این ظرفیت باشیم و دانش آموزان عشایری بیشتری بتوانند از این فرصت بهره مند گردند

مدیرکل امورعشایر اعلام کرد دانش آموزان عشایری علاقمند میتوانند به ادارات امورعشایر شهر خود مراجعه و برای ادامه تحصیل در هنرستان کشاورزی درخواست دهند. .

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
small_c_popup.png