۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 469
  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
  • 38 بازدید
۴ هزار تن علوفه میان دامداران آسیب‌دیده از سیل توزیع شد
۴ هزار تن علوفه میان دامداران آسیب‌دیده از سیل توزیع شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت:

۴ هزار تن علوفه میان دامداران آسیب‌دیده از سیل توزیع شد

تاکنون ۴ هزار تن علوفه و ۳ هزار و ۱۰۰ تن سبوس با همکاری بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام میان دامداران آسیب‌دیده از سیل توزیع شد.

کیخسرو چنگلوایی در جمع خبرنگاران با اشاره به انتقال موقت دام‌های مردم سیل‌زده اظهار داشت: در حال حاضر ۲۲۰ هزار رأس دام در ۱۰ شهرستان به‌صورت موقت انتقال داده شدند.

وی افزود: به‌منظور جلوگیری از تلف شدن دام‌ها تاکنون ۴ هزار تن علوفه و ۳ هزار و ۱۰۰ تن سبوس با همکاری بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام میان دامداران آسیب‌دیده از سیل توزیع شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در خصوص خسارت‌های واردشده به بخش زراعی استان گفت: خسارت واردشده به بخش زراعی حدود ۶۶۹ میلیارد تومان، تأسیسات و ساختمان حدود ۱۶۹ میلیارد تومان، زیر بخش باغی حدود ۱۰۴ میلیارد تومان و زیر بخش دام و طیور استان نزدیک به ۶ میلیارد تومان است.

چنگلوایی ادامه داد: همچنین به دلیل ورود آب به مزارع نیشکر نیز ۵ هزار هکتار از مزارع نیشکر خوزستان کاملاً از بین رفت.

وی درباره خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان و ارسال ماشین‌آلات به مناطق سیل‌زده عنوان کرد: ۵۴ دستگاه ماشین‌آلات سنگین شامل بیل مکانیکی، لودر، بولدوزر و کمپرسی نیز از بهمن‌ماه تاکنون برای مدیریت سیل به مناطق در معرض خطر اعزام‌شده است.

خسارت سیل ۹۵ تا ۱۰ روز آینده پرداخت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه پرداخت خسارات سیل افزود: مبلغ ۲۰ میلیارد تومان به‌ منظور تأمین خسارت کشاورزان آسیب‌ دیده از سیل در شامگاه ۱۶ فروردین‌ماه مصوب شده که برای پرداخت در اختیار بانک کشاورزی و صندوق بیمه بخش کشاورزی قرارگرفته است.

چنگلوایی افزود: مبلغ ۳ میلیارد تومان خسارت سیل سال ۹۵ دهستان شعیبیه شوشتر با پیگیری‌های استاندار و رئیس‌جمهور از محل اعتبارات استانی تأمین و مقرر شد ظرف ۱۰ روز آینده پرداخت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان درباره کمک‌رسانی به عشایر تصریح کرد: ۲۰۰ خانوار عشایری را در مناطق امن اسکان موقت داده‌ایم.

چنگلوایی بابیان اینکه از طریق شرکت غله و بازرگانی، مسئولیت نان تمام مناطق سیل‌زده استان خوزستان را برعهده‌گرفته‌ایم، گفت: با توجه به تأمین بخش مهمی از نان استان‌های ایلام و لرستان توانایی تولید و توزیع یک و نیم میلیون قرص نان در روز برای سیل‌زدگان وجود دارد.مرجع / تسنیم

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*