۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 311
  • ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
  • 109 بازدید
عشایر از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه دز خودداری کنند
عشایر از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه دز خودداری کنند
در پی افزایش دبی رود دز

عشایر از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه دز خودداری کنند

رئیس امور عشایر شهرستان دزفول از عشایر منطقه خواست همکاری لازم را با ستاد بحران داشته باشند و از استقرار در حاشیه رودخانه دز خودداری کنند.

محسن پورفرخی افزود: تذکرات لازم توسط نیروهای امور عشایر، بسیج و نیروی انتظامی به عشایر حاشیه رودخانه دز و مناطق پرخطر برای دوری از رودخانه داده شده استد.

وی اظهار داشت: مناطق عباس آباد، زاویه ها و مسیر رودخانه فصلی سیاه منصور از جمله مناطق پرخطر عشایرنشین دزفول در هنگام بارندگی و زیادشدن دبی رودخانه هستند که با توجه به تداوم بارندگی انتظار می رود همکاری لازم را با ستاد بحران شهرستان داشته باشند.
رئیس امور عشایر دزفول افزود: برخی عشایر نسبت به هشدارها و تذکرات ستاد بحران مقاومت می کنند در حالی که مقاومت برای جابجایی ممکن است خسارت های زیادی به آنها وارد کند.
وی گفت: ۲ نقطه امن در شمال دزفول برای اسکان عشایر در نظر گرفته شده و نسبت به تامین آب آشامیدنی آنها با تانکر اقدام شده است.
پورفرخی با اشاره به ریزش کوه و خسارت در برخی مناطق عشایری افزود: تاکنون گزارش هایی از خسارت به جاده و تاسیسات آبرسانی عشایری دزفول دریافت شده که به علت گستردگی مناطق عشایری در حال بررسی و برآورد خسارت ها هستیم .
وی بیان کرد: ۷۰ خانوار عشایری ساکن در مناطق پرخطر از آذرماه تاکنون به مناطق امن جابه جا شده اند.
بارندگی شدید و تندباد در دزفول منجر به آبگرفتگی گسترده در خیابانها و معابر عمومی و شکسته شدن درختان شده است.
بارندگی شدید همچنین به مزارع گندم و محصولات صیفی جات دزفول خسارت زده که این خسارتها توسط کارشناسان جهاد کشاورزی در حال برآورد است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*