زلزله به صدها منزل عشایری در اندیکا خسارت جدی وارد کرد

امتیاز خبر
5/5

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امورعشایراستان خوزستان , رییس اداره امورعشایر شهرستان اندیکا از خسارت جدی ناشی از وقوع زلزله به صدها منزل عشایری در این شهرستان خبر داد .

مهندس درویشی در این رابطه توضیح داد براثر زلزله ای که در تاریخ ۱۲ مهر ۱۴۰۰ در مرز استانهای خوزستان و چهارمحال و در ۳۷ کیلومتری مرکز شهر قلعه خواجه به وقوع پیوست , متاسفانه به صدها منزل عشایری خسارت جدی وارد شده به طوری که روستای عشایری سرشط از توابع بخش چلو به طور کامل تخریب و به روستای هزگه نیز بیش از ۷۰ درصد خسارت وارد شده است.

وی گفت که یک روستا بطور کامل تخریب و به صدها منزل عشایری نیز در مناطق دیگر بین ۳۰ تا ۷۰ درصد خسارت وارد شده که پیش بینی ما براساس گزارشات وارده نشان میدهد بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ منزل عشایری در مناطق چلو , سوسن , سربازان ,چال منار و … از این زلزله خسارت دیده است.


مهندس درویشی در ادامه گفت که بدلیل رانش و ریزش کوه , هم اکنون مسیرهای عشایری بسیاری از جمله ایلراه منار و جاده های کموفه,فرگه, برافتوواکبر , باغات کتک, امامزاده آقاسلیمان,شیخ برون عالی,دمر,امامزاده صالح ابراهیم,و جاده منطقه شلابه به طورکامل مسدود شده و تردد از این مسیرها با خودرو امکان پذیر نمیباشد.


درویشی همچنین درموردتلفات دام ناشی از زلزله گفت طبق بازدیدهای میدانی ما دوروز اخیر تلفات دام ناشی از زلزله تاکنون ۸۵ راس هست که ۷۲ راس آن بطور کلی زیرآوارمدفون گردیده است .


درویشی تعیین خسارت دقیق زلزله را امری دشوار توصیف کرد و علت آن را مسدود شدن راههای ارتباطی , پراکندگی عشایر و صعب العبور بودن مناطق عشایری این شهرستان دانست.


رییس اداره امورعشایر اندیکا همچنین از تلفات علوفه عشایر خبر داد و گفت ۱۰۰ تن جو , ۵۰ تن کنستانتره و بیش از ۱۰۰۰ کیسه کاه عشایر بر اثر رانش کوه از بین رفته است .

۰

مهندس درویشی ضمن تقدیر از جمعیت حلال احمر این شهرستان گفت که با تلاشهای این بزرگواران در بسیاری از مناطق , چادرامدادی و سرپناه موقت برای زلزله تامین شده و کمکهای امدادی اولیه دراختیار آنها قرار گرفته است .

وی همچنین از آبرسانی به زلزله زدگان با ۳ دستگاه تانکر سیار متعلق به امورعشایر خبرداده و گفت تمامی امکانات امورعشایر از جمله تانکرهای آبرسانی به مناطق زلزله فرستاده شده تا باری از مشکلات آنها کاسته شود .

درویشی همچنین ضمن تقدیر از تلاشهای شبانه روزی فرماندار , نماینده و سایر مسئولان این شهرستان از همه دستگاههای اجرایی و ستاد بحران استان خواست برای حل مشکلات زلزله زدگان به یاری آنها بشتابند .

روابط عمومی اداره کل امورعشایر استان خوزستان

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
small_c_popup.png