۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 265
  • ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۹:۲۲
  • 35 بازدید
تفاهم نامه بیمه دام سبک عشایر خوزستان منعقد شد
تفاهم نامه بیمه دام سبک عشایر خوزستان منعقد شد
با هدف حمایت از تولیدات عشایری

تفاهم نامه بیمه دام سبک عشایر خوزستان منعقد شد

مدیر گروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان گفت:نخستین بار در کشور ، تفاهم نامه بیمه جامع دام سبک عشایر خوزستان با صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان با هدف حمایت از تولیدات عشایری منعقد است.

 محمد آلاله افزود:بر اساس این بیمه نامه که به تازگی بین اداره کل امور عشایری و صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان منعقد شده همه ۲٫۵میلیون راس دام سبک عشایر کوچ رو زیر پوشش بیمه پایه قرار می گیرند.

وی سهم بیمه هر راس دام سبک را ۱۲هزار و ۳۱۲ ریال عنوان کرد و افزود: کل گله های دام سبک عشایر استان خوزستان با مساعدت اتحادیه های تعاونی عشایری در برابر حوادث خطرآفرین همچون سیل و بیماری های خاص زیر پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار می گیرند.
آلاله سقف پرداخت خسارت هر راس دام سبک را سه میلیون و ۹۹۰هزار ریال عنوان کرد و افزود: یک بیمه تکمیلی نیز برای دام سبک عشایر تعریف شده که بر اساس آن گله های دام عشایر کوچ رو در برابر حوادثی همچون صاعقه ، مارگزیدگی ، تصادف در جاده ها ، سقوط از کوه ، طاعون و انفجار مین ، بیماری های عفونی و تب برفکی و بیماری های نوظهور که به تایید دامپزشکی خوزستان برسد زیرپوشش بیمه قرار می گیرند.
وی سقف بیمه تکمیلی را ۸۲هزار و ۴۷ریال برای هر راس دام عنوان کرد و از عموم عشایر استان خوزستان بر اساس تفاهم نامه فی مابین صندوق بیمه کشاورزی و امور عشایری خواست نسبت به بیمه دام های سبک خود اقدام کنند.
در جریان سیل آذر ماه امسال حدود ۳۰۰راس دام سبک عشایر کوچ رو شمال خوزستان بر اثر بروز سیل و آبگرفتگی تلف شدند.

**بیمه خرما و مرکبات
مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان در ادامه از شروع بیمه خرما و مرکبات استان از اول اسفند ماه ۱۳۹۷ خبر داد.
آلاله از عموم نخلداران استان خواست نسبت به بیمه محصول خود تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ و برای مرکبات تا ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۸ اقدام کنند.
وی هدف از بیمه محصولات کشاورزی و باغی را افزایش ضریب امنیت غذایی کشور از طریق صندوق بیمه و کمک به وضعیت مالی تولیدکنندگان بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: حدود ۵۶درصد حق بیمه را دولت و ۴۴ درصد را کشاورز پرداخت می کند.

** بیمه ماهیان گرمابی از ۱۵اسفند شروع می شود
مدیرگروه خدمت بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان گفت: بیمه ماهیان گرمابی از ۱۵اسفند ۱۳۹۷ شروع و تا آخر فروردین ماه ۱۳۹۸ ادامه می یابد.
وی از عموم آبزی پروران خواست نسبت به بیمه کردن ماهیان پرورشی و تاسیسات آن اقدام کنند تا در صورت بروز حوادث ، بتوان از صنعت آبزی پروری استان حمایت کرد.
در استان خوزستان ۱۵هزار هکتار زمین برای آبزی پروری ماهیان گرمابی در شمال ، مرکز و جنوب خوزستان اختصاص یافته است که بیشتر به صورت سنتی فعالیت می کنند.
سالانه حدود ۶۰تا ۶۵هزار تن انواع ماهیان گرمابی در خوزستان تولید می شود که از این میزان حدود ۳۰هزار تن آن به عراق صادر می شود.
سنتی کار کردن ، آلودگی زیست محیطی و نبود آب کافی از مهمترین چالش های آبزی پروری در خوزستان است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*