۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 351
  • ۰۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
  • 39 بازدید
بیشتر خسارات ناشی از سیل مربوط به زیرساخت هاست ارتقاء امنیت عشایر خوزستان با انتقال به مناطق امن
بیشتر خسارات ناشی از سیل مربوط به زیرساخت هاست ارتقاء امنیت عشایر خوزستان با انتقال به مناطق امن
مدیرکل امور عشایر خوزستان:

بیشتر خسارات ناشی از سیل مربوط به زیرساخت هاست ارتقاء امنیت عشایر خوزستان با انتقال به مناطق امن

عمده خسارات سیلاب مربوط به زیرساخت ها مانند آب بردگی پل ها، خطوط لوله، جاده های شوسه ای و .. است

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خوزستان به نقل از  خبرنگار ایلنا از اهواز، علیرحم کریمی اظهار کرد: جمعیت عشایر کوچنده استان ۲۳ هزار خانوار معادل ۱۴۰ هزار نفر است که عمدتاً در مناطق شمالی، شمال شرقی و شرق استان اسکان می یابند.

وی افزود: خدماتی که این اداره به عشایر استان ارائه می دهد شامل ایجاد راه های دسترسی، تأمین آب شرب به صورت ثابت و سیار، مایحتاج عمومی عشایر از طریق تشکل های عشایری، تأمین علوفه دامی، ارزاق عمومی، آرد، سوخت فسیلی، خدمات رسانی  و توانمند سازی عشایر، بیمه دام ها، بیمه اجتماعی و تسهیلات بانکی در جهت بهره وری و اشتغال است.

کریمی ادامه داد: بارندگی های مناسب سال ۹۷ نیاز به علوفه خشک را بسیار کم کرد، به طوریکه تاکنون ۱۵ هزار تن علوفه دامی بین دامداران عشاری توزیع شده و بخشی از از این علوفه مربوط به وقوع سیلاب های سال گذشته می باشد.

مدیرکل امور عشایر خوزستان تصریح کرد: با وجود چالشی که در توزیع نفت سفید وجود داشت از سال گذشته تاکنون حدود ۳ میلیون لیتر نفت سفید بین عشایر استان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال گذشته با وجود سیلاب ها و بارندگی هایی که در استان وجود داشته  تلفات انسانی نداشتیم و فقط در سیلاب آبان ماه در دزفول ۳۰۰ رأس تلفات دامی رخ داد که خسارات آنها از طریق صندوق بیمه پرداخت شد، همچنین به هریک از آسیب دیدگان ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات ۴ درصد ۵ ساله پرداخت شد.

کریمی با اشاره به  اینکه عمده خسارات سیلاب سال گذشته مربوط به زیرساخت ها مانند آب بردگی پل ها، خطوط لوله، جاده های شوسه ای و .. است، ادامه داد: بازسازی موقت صورت گرفته و در صورت تخصیص اعتبار در سال جاری مرمت مناسب صورت خواهد گرفت.

مدیرکل امور عشایر خوزستان اظهار داشت: در بحث سیل در کنار دیگر دستگاه های مربوطه به مرمت راه های دسترسی می پردازیم و با هماهنگی ستاد بحران استان و شهرستان ها براساس نیاز هر شهرستان امکاناتی از قبیل چادر، پتو، موکت و … را در اختیار عشایر قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۹۵۰ میلیارد ریال خسارات ناشی از خشکسالی و سیلاب به عشایر استان پرداخت شده است، افزود: طبق مصوبات جلسات مدیریت بحران در سال گذشته با همکاری فرمانداران موفق شدیم ۱۵۰ خانوار را از مناطق در معرض خطر از قبیل حریم رودخانه ها و پایین دست سدها به مناطق امن جابجا کنیم.

کریمی همچنین عنوان کرد: با توجه به سبلاب اخیر در فروردین ماه سال جاری عشایری که در مناطق بحرانی شهرستان های شوش، دزفول و اندیمشک قرار داشتند به مناطق امن جابجا شدند.

مدیرکل امور عشایر خوزستان همزمان بودن سیلاب اخیر فروردین ماه با کوچ بهاره درون استانی عشایر را یکی از مشکلات مهم دانست و از عشایر درخواست کرد با کسب آگاهی از وضعیت جوی اقدام به جابجایی کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*