۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 224
  • ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
  • 132 بازدید
  • نویسنده : مسعود ارجمندی
بازدید جانشین ریاست سازمان امور عشایر ایران از مناطق عشایری شوش
بازدید جانشین ریاست سازمان امور عشایر ایران از مناطق عشایری شوش
در آغاز سال 1398

بازدید جانشین ریاست سازمان امور عشایر ایران از مناطق عشایری شوش

دکتر علایی مقدم جانشین ریاست سازمان امور عشایر ایران به دعوت دکتر راضی نوری نماینده مردم شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی ، صبح روز شنبه مورخ ۹۸/۰۱/۱۰ به شهرستان شوش سفر کرد و از مناطق عشایری غرب کرخه بازدید نمود

به گزارش روابط عمومی  اداره کل امور عشایر خوزستان، در این بازدید که مهندس کریمی مدیرکل امور عشایر خوزستان و جمعی از مسؤلین ایشان را همراهی می‌کردند، در جمع عشایر منطقه حضور یافتند و از برخی مناطق عشایری شهرستان شوش بازدید نمودند.

در این دیدار صمیمی، عشایر ضمن تشکر از اقدامات مؤثری که تا کنون توسط اداره کل امور عشایر خوزستان انجام شده است، به بیان مشکلات و در خواست های خود پرداختند.

از جمله  مسائل و مشکلات مطرح شده توسط عشایر و مسؤلین محلی، تامین آب شرب – تامین برق – بهسازی جاده های ارتباطی و همچنین طرح اسکان برای عشایر سه منطقه حسن گرگ – طلیعه شندی و صالح لفته بود.

جانشین ریاست سازمان امور عشایر ایران ضمن استماع صحبت های عشایر، اعلام نمود: مطالعات اسکان عشایر دو منطقه طلیعه شندی  و صالح لفته  طی سال جاری در دستور کار دفتر مطالعات سازمان امور عشایر و  اداره کل امور عشایر خوزستان قرار خواهد گرفت و پیگیری لازم جهت بررسی اسکان عشایر حسن گرگ با همکاری بنیاد مسکن و فرمانداری شهرستان انجام خواهد شد.

علایی مقدم در این جلسه خبر بسیار خوبی را بعنوان عیدی عشایر کشور اعلام  فرمودند که موجب خوشحالی عشایر گردید؛ بدین ترتیب که به اذن مقام معظم رهبری مجوز تامین اعتبار به میزان ۴۰۰۰میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی جهت اجرای طرح های آبرسانی و نزدیک رسانی آب شرب و توسعه شبکه در مناطق عشایری کشور صادر شده است که انشالله در سال جاری سهم قابل توجهی از این اعتبار در اختیار اداره کل امور عشایر خوزستان قرار خواهد گرفت .

وی در ادامه اعلام کرد: سال گذشته با حمایت دولت و مجلس موفق شدیم بیش از  پیش تسهیلات کم بهره برای طرح های عشایر تامین و به عشایر پرداخت نماییم .

همچنین مهندس کریمی مدیرکل امورعشایر استان خوزستان نیز ضمن خوش آمد گویی به دکتر علایی مقدم به بیان بخشی از اقدامات انجام شده در سال گذشته در شهرستان شوش پرداختند.

مهندس کریمی گفت: با پیگیری های انجام شده ۸۰۰۰ میلیون ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی جهت طرح های عشایر شهرستان شوش در نظر گرفته شده است که تا کنون حدود۳۰۰۰ میلیون ریال آن جذب گردیده و علاوه بر آن حدود ۶۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره  با ضمانت زنجیره ای جهت طرح پرواربندی به عشایر شوش پرداخت گردید.

وی افزود: در سال۹۷ تعداد ۵۰ عدد مخزن ذخیره آب ۱۰۰۰ لیتری برای عشایر شوش تهیه و بصورت رایگان بین عشایر  توزیع گردید.

کریمی ادامه داد: یکدستگاه تانکر آبرسان ۱۲۰۰۰ لیتری صفرکیلومتر  و یکدستگاه وانت دوکابین صفرکیلومتر که در سفر قبل آقای دکتر علایی مقدم قول آن را به عشایر شهرستان شوش داده بودند، جهت خدمات رسانی مطلوبتر به عشایر  خریداری و به امورعشایر شهرستان شوش تحویل داده شد.

ایشان همچنین تاکید کردند که اداره کل امورعشایر خوزستان همواره در جهت بهبودی زندگی عشایر این استان با تمام توان تلاش میکند و در سال ۹۸ نیز همچون گذشته خدمات جامعی از جمله آبرسانی سیار – تسهیلات سرمایه در گردش  و پرواربندی – تسهیلات خرید علوفه – تسهیلات اشتغالزایی و… برای عشایر استان و عشایر شهرستان شوش در نظرگرفته شده است.

 

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*