۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 254
  • ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰:۱۹
  • 139 بازدید
عشایر نقاط مختلف کشور هر سال حدود ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار می کنند.
عشایر نقاط مختلف کشور هر سال حدود ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار می کنند.
قائم مقام سازمان امور عشایر ایران گفت:

عشایر نقاط مختلف کشور هر سال حدود ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار می کنند.

عشایر نقاط مختلف کشور هر سال حدود 200 هزار تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار می کنند.

شاهپور علایی مقدم  افزود: بیش از ۸۶۰ هزار تن گوشت قرمز در سال ۹۷ در سطح کشور تولید شد که حدود ۲۰۰ هزار تن از این میزان را عشایر تولید کردند.
وی گفت: بیش از چهار هزار میلیارد ریال با اجازه مقام معظم رهبری و تصویب مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۹۸ به آبرسانی و توسعه شبکه آب عشایر کشور اختصاص یافت.
قائم مقام سازمان امور عشایر ایران با اشاره به شعار امسال رهبر معظم انقلاب افزود: یکی از برنامه های سازمان امور عشایر، افزایش زنجیره تولید گوشت قرمزاست تا درآمد و معیشت عشایر از این طریق تامین شود.
وی گفت: حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال درخصوص تسهیلات کم بهره در سال های ۹۶ و ۹۷ جذب و بیش از ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شد.
علایی مقدم با اشاره به سیل اخیر در نقاط مختلف کشور اظهار داشت: سرپناه و راه های عشایر ۱۲ استان کشوراز جمله گلستان در سیل اخیر خسارت دیدند.
وی افزود: ۹۰ دستگاه بنز تانکر بزرگ ۱۴ هزار لیتر و ۱۵۰ دستگاه پیکاب دوکابین صحرایی برای آبرسانی با اعتباری افزون بر۴۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافت که از مجموع این ماشین آلات هشت دستگاه بنز وهشت دستگاه دوکابین مجهز به منبع آبرسان به استان خوزستان و یک خودروی بنز و یک خودروی دوکابین به شهرستان شوش اختصاص یافت.
وی گفت: هفت برنامه شامل تشکیل زنجیره تولید محصولات لبنی، توسعه گیاهان دارویی، بوم گردی و گردشگری و توسعه زراعت و باغات تا پایان برنامه ششم توسعه، تدوین شده است.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار پرداخت تسهیلات کم بهره و اسکان دائم عشایر در منطقه شد و گفت: تلاش خواهیم کرد با تفاهم نامه ای بین سازمان امور عشایر، بنیاد مسکن و بخشداری (وزارت کشور) بتوانیم مشکلات عشایر بویژه دربخش اسکان دائم را رفع کنیم.
سیدراضی نوری با بیان اینکه عشایر حدود ۲۰ درصد گوشت قرمز کشور را تامین می کنند، افزود: مسئولان باید رفع مشکلات عشایر را پیگیری کنند تا بتوان با توسعه دام، تولید گوشت را در کشور افزایش داد.
قائم مقام سازمان امور عشایر ایران در جریان بازدید از منطقه عشایر غرب شهرستان شوش، مشکلات این عشایر را بررسی و دستور لازم را برای رفع آنها صادر کرد.
مدیر امور عشایر استان خوزستان، بخشدارفتح المبین و دیگرمسئولان و عشایر منطقه نیز در این بازدید حضور داشتند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*