برگزاری دوره ملی آموزش آشنایی با قوانین مالی و محاسباتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خوزستان، دوره ملی آموزش آشنایی با قوانین مالی و محاسباتی با حضور مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور،دکتر پالیزگر مدیر کل امور مالی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس ترابی معاونت توسعه و مدیریت منابع سازمان امور عشایر ایران، مهندس یوسفی نیا مدیر امور مالی و ذیحساب سازمان امور عشایر ایران  در اهواز برگزار شد.

دکتر پالیزگر مدیر کل امور مالی وزارت جهاد کشاورزی گفت:مباحث مالی نسبت به گذشته بسیار پیچیده و سخت شده است که باید با نگاه کارشناسانه در دستگاه های اجرایی همراه شود. وی افزود: برگزاری این دوره آموزشی و دوره های مشابه به ارتقای سطح مباحث مالی کمک می کند.

کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران در این گردهمایی ضمن اشاره به حساسیت و اهمیت نقش ذیحسابان و مدیران مالی در سازمان ها تاکید کرد: در هر سازمان دو نفر مسولیت خیلی مهم دارند و باید به دستگاه های نظارتی پاسخگو باشند. مدیر سازمان و ذیحساب.

وی افزود:با مراجعه به قوانین و خلاقیت شخص ذیحساب بسیاری از مباحث مالی هر دستگاه قابل حل است.

قندالی گفت: در بحث بودجه و تخصیص اموال برای اجرای درست قوانین نیازمند گفتگو و صحبت هستیم.

در ابتدای جلسه علیرحم کریمی مدیر کل امور عشایر خوزستان عنوان کرد: خوزستان استانی قشلاقی است و میزبان عشایر ۷ استان در فصل قشلاق عشایر است و استقرارگاه های عشایر در این استان عمدتا در مناطق کوهستانی قرار دارند.

وی افزود: بزرگترین کانونهای اسکان عشایر در حوزه استان خوزستان است.

کریمی ادامه داد: در هر برهه ای نیاز به آموزش داریم. باید به قوانین روز آشنا و تجهیز شد. با اشراف کامل به قوانین و با تشکیل جلسات تخصصی سلامت کار تامین خواهد شد.

همچنین در ادامه این دوره آموزشی، نشست رئیس سازمان امور عشایر ایران با رؤسای ادارات امور عشایر شهرستانهای استان خوزستان و مدیران عامل شرکتهای تعاونی عشایری شهرستانهای استان برگزار گردید.

قندالی در این نشست عنوان کرد: در استان خوزستان کارهای بزرگی برای عشایر انجام شده است. ۲۵ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده از سال گذشته تا کنون به عشایر استان اختصاص یافته است.

وی گفت: استان خوزستان از نظر جذب مالیات بر ارزش افزوده مقام اول را در کشور به دست آورده است.

قندالی ادامه داد: در استان خوزستان در حوزه گیاهان دارویی باید فعالیتهای تشکل‌های عشایری بیشتر شود و در سطح ملی تسهیلات مناسبی برای رونق اشتغال و افزایش درآمد عشایر پرداخت می شود.

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *