برگزاری جلسه شورای ادارای اداره کل امور عشایر خوزستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خوزستان، جلسه شورای اداری اداره کل امور عشایر خوزستان روز دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ با حضور مدیران ستادی و شهرستانی با موضوع بررسی وضعیت معیشت و رفاه عشایر استان برگزار شد.

مدیر کل امور عشایر خوزستان افزایش کیفیت معیشت و رفاه اجتماعی عشایر را یکی از اولویت های مهم در سازمان امور عشایر ایران بیان نموده و افزود: سطح برخورداری میان جامعه عشایری با جامعه روستائی و شهری فاصله زیادی دارد که باید با همکاری تمام دستگاه های اجرائی به حداقل برسد.

علیرحم کریمی با اشاره به جلسه اخیر مدیران امور عشایر کشور با وزیر محترم جهاد کشاورزی عنوان کرد: بالا بردن سطح معیشت و ارتقای وضعیت رفاه اجتماعی عشایر از مهمترین دغدغه ها و خواسته های ایشان می باشد.

وی افزود: نگاه دولت به سمت افزایش میزان رضایتمندی عشایر و تلاش برای حفظ سبک زندگی سنتی عشایر و آداب و رسوم غنی این قشر از جامعه می باشد که همچنان بکر بوده و دستخوش تهاجمات فرهنگی غربی نشده است.

کریمی در ادامه ایجاد اشتغال جدید و پایدار و عدم تکیه بر دامداری محض را امری مهم و ضروری برای حفظ و بقای زندگی سنتی عشایر بر شمرد.

کریمی همچنین از تشکل های عشایری به عنوان موتور محرک توسعه و بهبود وضعیت معیشت عشایر نام برده و تاکید کرد، باید با هدایت، حمایت و نظارت بر تشکل های عشایری راه را برای گسترش دامنه فعالیت های این تشکل ها هموار نمود.

مدیر کل امور عشایر خوزستان در پایان از کلیه مدیران ستادی و شهرستانی خواست تا موضوع اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست های ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری را در راس امور جاری قرار داده و تمام ظرفیت های خویش را به منظور اجرای صحیح این سیاست ها به کار گیرند.

لازم به ذکر است در ابتدای جلسه حجت الاسلام رشیدی، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در اداره کل امور عشایر خوزستان پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، مطالبی پیرامون اهمیت شرکت در حماسه پیاده روی اربعین حسینی، اخلاق در مدیریت و عمل صالح ایراد نمودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *