مناطق عشایری خوزستان ساماندهی می‌شود

مدیر کل امور عشایر خوزستان جمعیت عشایری این استان را افزون بر ۲۳ هزار خانوار عنوان کرد و گفت:ساماندهی مناطق عشایری و افزایش بهره وری از منابع آب و خاک استان خوزستان برای سال جاری هدف گذاری شده است.

علی رحم کریمی در جریان دیدار از بزرگترین کانون عشایری غرب کشور در منطقه غرب کرخه با اشاره به لزوم خدمات رسانی بهتر در راستای بهسازی جاده های عشایری و آبرسانی افزود: عشایر این منطقه از نظر امکانات در شرایط دشواری بسر می برند که حمایت از این قشر مولد ، تقویت بنیه اقتصادی کشور را به دنبال دارد.

وی اظهار کرد:اداره کل امور عشایر استان خوزستان توانسته است در دو بخش ساماندهی و اسکان و نیز پشتیبانی ،خدمات و تولید اقدامات اساسی در راستای بهبود وضعیت اسکان و کمک به تولید عشایر مستقر در این استان انجام دهد.

کریمی گفت:در بخش ساماندهی و اسکان ، احداث شهرک عشایری، تامین زیر ساخت ها و پیش بینی اشتغال مد نظر قرار گرفته و در بخش خدمات ، پشتیبانی و تولید نیز اقداماتی در راستای تامین آب آشامیدنی بهداشتی ، تامین علوفه ، سوخت و مایحتاج عمومی عشایر اقداماتی صورت گرفته است.

وی اظهار کرد:در شهرستان شوش در فصل قشلاق بیش از دو هزار خانوار عشایری سکونت دارند که افزون بر ۳۰۰ خانوار در کانون عشایری شهرک بختیاری ها اسکان و ساماندهی شده اند.

مدیر کل امور عشایر استان خوزستان گفت:پارسال بیش از هفت میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی در کانون عشایر غرب کرخه در زمینه برق ، آب و تامین زیرساخت ها هزینه شد.

فرماندار شوش نیز در این دیدار از مسئولان دستگاه های اجرایی خواست در راستای خدمت رسانی به عشایر با برنامه ریزی وارد عمل شوند.

با آغاز فعالیت اداره امور عشایر شهرستان شوش ، نوروز دبات به عنوان اولین رییس این اداره در شهرستان شوش معرفی و مشغول بکار شد.

1 دیدگاه برای “مناطق عشایری خوزستان ساماندهی می‌شود

  1. محبوبه حدادفرد گفته:

    عرض سلام ووقت بخیر🌺 دانشجوی ارشد برنامه ریزی روستایی هستم.فکر میکردم کار در این زمینه کم انجام شده….خوشحال شدم از برنامه هاتون.و علاقه مند همکاری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *