۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 712
  • ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۸:۴۰
  • 51 بازدید
عشایر یک ظرفیت بزرگ و سرمایه ملی برای کشور محسوب می شوند
عشایر یک ظرفیت بزرگ و سرمایه ملی برای کشور محسوب می شوند
رئیس مجلس شورای اسلامی:

عشایر یک ظرفیت بزرگ و سرمایه ملی برای کشور محسوب می شوند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عشایر یک ظرفیت بزرگ و سرمایه ملی برای کشور محسوب می شوند و جایگاه آنان در تولید و حفظ سرزمین ایران بسیار تاثیرگذار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عشایر یک ظرفیت بزرگ و سرمایه ملی برای کشور محسوب می شوند و جایگاه آنان در تولید و حفظ سرزمین ایران بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علی لاریجانی روز پنجشنبه ۲۳ خرداد در جشنواره ملی فرهنگی – ورزشی عشایر کشور در محل ارگ تاریخی بلقیس شهرستان اسفراین اظهار داشت: عشایر سرمایه های کشور هستند و در مجلس نیز مورد توجه نمایندگان قرار دارند و در قانون بودجه سالجاری اعتبارات قابل توجهی برای آبرسانی به مناطق عشایری تصویب شده است.

وی ادامه داد: در سال های اخیر توجه به حل مشکلات عشایر بسیار جدی شده است چراکه ما عشایر را بعنوان بخش عمده ای از تولیدگران کشور می شناسیم.

لاریجانی تاکید کرد: در سال رونق تولید، بار مسئولیت سنگینی بر دوش همه ما مسوولان است تا از عشایر که از تولیدگران مهم کشور هستند حمایت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عشایر در دوران های تاریخی مختلف نقش بسزایی در کشور داشته اند و غیرتشان باعث می شد که همیشه مدافع کشور باشند.

وی گفت: یکی از خواسته های عشایر این است که محل های سکونتشان بر اثر حوادث طبیعی از بین نرود که می شود برای آن برنامه ریزی کرد و اجازه داد سکونتگاه های مقاوم تری بسازند تا نگرانی های آنان در این خصوص برطرف شود.

لاریجانی با بیان اینکه نقش عشایر برای همه مسوولان روشن است، خطاب به عشایر گفت: فراکسیون عشایری در مجلس از شما حمایت می کند و مشکلاتتان را از طریق این فراکسیون پیگیری کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید بیشتر از این به عشایر توجه کنیم، اظهار داشت: تلاش ما در مجلس هم همین بوده تا از منابع موجود به بخش تولید عشایر کمک کنیم.

وی با بیان اینکه برای عرض خداقوت به اینجا آمدم تا بدانید شما عشایر در قلب ما جا دارید، افزود: ما قدردان زحمات عشایر هستیم زیرا بخش مهمی از تولید کشور برعهده شما است.

لاریجانی گفت: خیلی خوشحالم از اینکه فعالیت های شما در عرصه های گوناگون فرهنگی، صنایع دستی و اقتصادی را از نزدیک مشاهده کردم و امروز که از جشنواره عشایر بازدید کردم زیبایی ها و تلاشگری شما به وضوح دیده می شد.

گفتنی است، جشنواره ملی فرهنگی – ورزشی عشایر کشور ۲۳ و ۲۴ خرداد ماه با حضور مقامات کشوری و استانی و عشایر ۱۵ استان کشور در محل ارگ تاریخی بلقیس اسفراین برگزار شد. برپایی سیاه چادر، ارائه محصولات لبنی، غذایی و صنایع دستی عشایر، اجرای موسیقی محلی، برگزاری مسابقات ورزشی بومی و محلی و نشست با سران طوایف و نخبگان عشایری کشور از جمله برنامه‌های این جشنواره دو روزه بود.

همچنین مسابقات ورزشی در رشته‌های دو سرعتی، کشتی باچوخه، دال پلان انفرادی، هفت سنگ مهارتی، تیراندازی با قله کمان، فلاخن یا پرتاب سنگ، طناب کشی و چوب کشی وزن منفی۸۵ بین مردان عشایر و نیز مسابقاتی نیز در رشته‌های هفت سنگ مهارتی، دال پلان انفرادی، چوب‌کشی وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، حمل مشک، تو چینی کلاف پشمی و طناب‌کشی بین بانوان عشایر استان‌های حاضر در این جشنواره برگزار شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد و ۱۱ درصد جمعیت آن را عشایر تشکیل می‌دهند.


برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*