۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 837
  • ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
  • 34 بازدید
صدور پیام تبریک روز ملی روستا و عشایر
صدور پیام تبریک روز ملی روستا و عشایر
توسط مدیرکل امور عشایر خوزستان انجام شد

صدور پیام تبریک روز ملی روستا و عشایر

مدیر کل امور عشایر خوزستان فرارسیدن ۱۵ مهر ماه روز ملی روستا و عشایر را به تمامی روستائیان و عشایر تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خوزستان همزمان با فرارسیدن پانزدهم مهرماه روز ملی روستا و عشایر مدیر کل امور عشایر خوزستان در پیامی فرا رسیدن این روز را تبریک گفت.

علی رحم کریمی در پیام خود آورده است به منظور پاسداشت روستاییان و عشایر غیور کشور و فرهنگ غنی روستایی و عشایری هر سال پانزدهم مهر در تقویم رسمی جمهوری اسلامی به عنوان روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است.

وی عنوان کرد: جوامع روستایی و عشایری، بعنوان بخش مهمی از نظام اجتماعی و جمعیتی است که در تمام شئون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی کشور اهمیت به سزایی دارند و یکی از ارکان مهم در حفظ توان اقتصادی کشور محسوب می شوند.

کریمی افزود ۲۳ هزار خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۱۴۰ هزار نفر در خوزستان ساکن هستند که با تولید ۲۵ درصد از گوشت قرمز استان نقش بسزایی در تولید گوشت قرمز دارند.

کریمی سهم عشایر در تولید گیاهان دارویی، صنایع دستی، تولیدات دامی و محصولات کشاورزی استا بسیار مهم و تاثیرگذارعنوان نموده و افزود: می طلبد کلیه دستگاه‌هایی که به این قشر غیور و زحمتکش خدمت‌رسانی می‌کنند، با تمام توان برای ارتقای وضعیت اقتصادی و معیشتی عشایر تلاش نمایند.

ایشان در ادامه به نقش عشایر در حفاظت و حراست از مرزهای ایران اسلامی اشاره کرد و از عشایر به عنوان مرزبانان شجاع و دلیر ایران نام برد.

مدیر کل امور عشایر خوزستان در پایان پیام خود آورده است اینجانب ضمن گرامیداشت این روز خجسته ، از تلاش و همکاری همه جانبه تمامی دست اندر کاران توسعه روستایی و عشایری تشکر نموده و امیدوارم با استعانت از ایزد منان در مسیر تحقق توسعه روستایی و عشایری و رفع مشکلات روستائیان و عشایر بیش از پیش گام برداریم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*