۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 834
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۰۲
  • 41 بازدید
برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل امور عشایر خوزستان
برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل امور عشایر خوزستان

برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل امور عشایر خوزستان

اولین جلسه شورای اداری اداره کل امور عشایر خوزستان در سال ۹۸، صبح امروز مورخ ۱۳ مهر ماه با حضور مدیران ستادی و شهرستانی اداره کل امور عشایر خوزستان در سالن جلسات شهید منصوری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خوزستان، در ابتدای این جلسه مدیر کل امور عشایر خوزستان ضمن تسلیت ایام عزاداری امام حسین علیه السلام از اداراتی که در برپایی مواکب در مسیر زائرین اربعین حسینی ارائه خدمت می نمایند تشکر نمود.

علیرحم کریمی همچنین با تبریک فرا رسیدن روزهای چهاردهم و پانزدهم مهرماه، روز دامپزشکی و روز روستا و عشایر، از زحمات و همکاری های اداره کل دامپزشکی استان خوزستان در خدمت رسانی به جامعه عشایری قدردانی نمود.

کریمی در ادامه هدف از برپایی این جلسه را بررسی مسائل و مشکلات عشایر استان و ایجاد هماهنگی بیشتر برای حمایت همه جانبه از عشایر به منظور توسعه فعالیتهای اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت آنها عنوان کرد.

وی افزود طرح زنجیره تولید گوشت قرمز، توسعه بوم گردی و گردشگری، صنایع دستی، توزیع پنل های خورشیدی در مناطق عشایری و تولید گیاهان دارویی از جمله طرح ها و برنامه های مهمی هستند که باید همه مسئولین امور عشایر در استان به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مدیر کل امور عشایر عنوان کرد هیچ تفاوتی میان عشایر استان و عشایری که در فصل قشلاق میهمان استان خوزستان هستند وجود ندارد و این اداره کل با تمام توان به همه عشایر کوچنده ارائه خدمت می نماید.

وی افزود یکی از مباحث اصلی و مهم امور عشایر، بیمه اجتماعی و بیمه دام عشایر می باشد. وی ادامه داد: بیمه دام عشایر در مقابل بیماری‌های واگیر دار اجباری بوده و باید برای تحت پوشش قرار دادن دام آنها همت مضاعفی صورت گیرد.

کریمی گفت بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که میان استانداری خوزستان، سازمان برنامه و بودجه، صندوق بیمه روستائیان و عشایر و اداره کل امور عشایر منعقد گردیده است، عشایر برای سال اول به صورت رایگان تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرند.

ایشان در ادامه به تغییر نگاه سازمان امور عشایر به جامعه عشایری اشاره کرد و افزود نگرش سازمان امور عشایر به روز کردن و تطبیق نیازهای به روز شده در جامعه عشایری می باشد. وی همچنین بحث فعلی و اساسی سازمان را ایجاد اشتغال پایدار و توسعه وضعیت معیشت عشایر بیان نمود.

علی رحم کریمی در پایان اعلام کرد با توجه به شرایط کلی در بحث اعتبارات مصوب و تخصیص یافته به این اداره کل، تامین آب شرب عشایر و دام  آنها، مرمت و بازسازی راه های عشایری در اولویت قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*